Keha vajab piisavalt aega, et kohaneda teie suurenenud nõudmistega.

13 Th7 2020

Keha vajab piisavalt aega, et kohaneda teie suurenenud nõudmistega.

Pilatesel on väljateenitud maine tugevate lihaste ja kauni kehaehituse loomisel. Need kolm suurepärast liigutust, mida tavaliselt Pilatese tundides esitatakse, on väga tõhusad kogu keha tugevdamisel ja kujundamisel ning neid saab teha mugavalt oma kodus.

Kuna kool on nüüd täies hoos, olete võib-olla mitu korda mõelnud, kuidas oma lapsele tervislik lõunasöök kaasa pakkida või kas üldse teha lõunasöök ja valida hoopis soe lõunasöök. Kuigi soe lõunasöök on kindlasti lihtsam, annab lapse kooli saatmine koos lõunasöögiga vähemalt paar korda nädalas suurepärase võimaluse aidata kujundada tema toitumisharjumusi. (Muide, see kehtib ka teie kohta.  Kui väljas söömise asemel võtke oma lõunasöök kaasa, siis on teil tõenäoliselt palju tasakaalustatum, kalorivaesem ja odavam eine.)  Loomulikult on see delikaatne eine tasakaalu. Otsus selle vahel, mida soovite, et teie laps sööks ja dietonus teeb haiget mida arvate, et ta tegelikult maha jätab, mõjutab teie valikuid. Kas peaksite panema porgandeid, millest Johnny keeldub, lihtsalt selleks, et ta saaks köögiviljadega kokku puutuda? Kuidas oleks tema lemmikšokolaadiküpsistega lihtsalt sellepärast, et tead, kui õnnelikuks see ta teeb? Kui te ei vaataks üle oma laste õlgade ja jälgiksite söömist, on kooliaegne lõunasöök neile tõesti võimalus toiduvalikuid teatud määral kontrollida. (Nad võivad valida, kas prügikasti, vahetuskaupa või süüa teie hoolikalt planeeritud eine). Ja nüüd võib olla just teie võimalus tugevdada oma jõupingutusi tervislike sööjate kasvatamiseks, ilma toidulahingutest ja rämpstoidu söömisest vabaks.

Mõned põhilised näpunäited

Püüdke saavutada tasakaal. 

Proovige oma lapse lõunakarpi lisada midagi igast suuremast toidugrupist (täistera; valku sisaldav toit, nagu liha, oad või kaunviljad; puuvili; köögivili; ja piimatoode või muu kaltsiumi sisaldav toit). iga päev. Isegi kui ta otsustab seda kõike mitte süüa, hakkab teie laps aru saama, mida tasakaalustatud eine sisaldab. Kaaluge ühe kontrollitava suhkru- või “rämpstoidu” portsjoni lisamist, olenevalt teie toitmisfilosoofiast ja lapse eelistustest.

Suurendage kokkupuudet tervisliku toiduga. 

Valmistatud lõunasöök annab teile suurepärase võimaluse jätkata oma lapsele erinevate tervislike toitude tutvustamist. Nagu Cook 2007. aasta ülevaateartiklis väitis, et lapsed peavad korduvalt kokku puutuma erinevate tervislike toitudega, “lastele meeldib see, mida nad teavad, ja nad söövad seda, mis neile meeldib”. Üks parimaid viise, kuidas vanemad saavad aidata oma lastel tervislikke toitumisharjumusi kujundada, on nende korduv kokkupuude paljude erinevate toiduainetega. Kuigi lapsed ei pruugi uuendtoitu esimesel katsel vastu võtta, hakkavad nad korduvate katsete ja toiduga tutvumise korral tõenäolisemalt seda eelistama. Kasutage lõunaaega kui võimalust, et oma lapsed saaksid väikese koguse varem tagasi lükatud toitu. Isegi kui nad otsustavad mitte süüa, võib pelgalt kokkupuude aidata suurendada võimalusi, et nad seda tulevikus hindavad. Tavaliselt kulub lapsel kuni 15 katset varem tagasi lükatud toidu vastuvõtmiseks.

Õpetage portsjonite kontrolli.

2003. aasta uuring eelkooliealiste laste kohta, mille viisid läbi Orlet Fisher et al. avastas, et kui portsjoni suurust kahekordistati, sõid lapsed 25–29% rohkem kui eakohased toiduportsjonid, kuigi nad tarbisid vaid kaks kolmandikku väiksematest portsjonitest. Lõunasöögi valmistamine annab suurepärase võimaluse pöörata tähelepanu portsjonite kontrollile. Kasutage kotte, proovige mõõta, milline tavaline toiduportsjon tegelikult on, ja proovige lõunasöögi jaoks hankida mõned olemuslikult kontrollitud portsjonid, nagu õunakaste ja juustu.

Kaasake oma laps.

Parim viis tagada, et teie lapsed tõesti söövad toitu, mille panite nende lõunakarpi, on anda neile kontroll selle üle, mis sinna sisse läheb. Isegi valivamad sööjad naudivad mõnda tervislikku toitu. Kindlasti lisage oma lõunakarpi iga päev vähemalt üks tervislik toode, mida teie laps armastab. Ja järgmine kord, kui lähete toidupoodi, küsige oma lastelt panust selle kohta, millist tervislikku toitu nad oma lõunakarpi süüa tahaksid. Ainuüksi harjutus, mis aitab neil oma lemmikuid (millest paljud on tõenäoliselt suhkrurohked), aitab neil õppida, millised toidud on nende kehale tervislikud ja millised vähem tervislikud. Kuid ärge muutke suhkrurikkaid lemmikuid täiesti piirituks, sest see julgustab kraami otsima, kui te ei otsi. Pidage lihtsalt meeles portsjonite kontrolli ja mõõdukustamist. Ka siis, kui küsite oma lastelt, kuidas nende päevad möödusid, kaaluge ka lõunasöögi kohta küsimist. Mida nad sõid ja mida välja viskasid? Võite olla üllatunud, mida nad jagavad.

Kui teil on vanemad lapsed, tehke tööd selle nimel, et muuta lõunasöögi valmistamine üheks nende enda kohustuseks. Jagage nendega lõunakarbi tasakaalu nõuet (vt ülalt) ja laske neil otsustada, mis sisse läheb.  Enne vastutuse ülekandmist võiksite anda neile kiire õppetunni asjadest, mida lõunat tehes kaalute – näiteks kiudainerikka tervena valimine. teravilja, mitte kõrgelt töödeldud valge versiooni, lahja liha, erinevat värvi puu- ja juurvilju jne. Alguses võiksite kontrollida, et lõunasöök ei sisaldaks ainult mitut Twinkie’t ja soodat, kuid lõpuks võiksite aeglaselt üle minna usaldamisele. oma valikuid ja perioodiliselt üllatuskontrolli. Pidage meeles, et enamasti on lastele saadaval ainult need asjad, mida nad majast leiavad. See annab teile hea võimaluse üleüldse kontrollida, kas maksimeerite juurdepääsu tervislikele toiduainetele võrreldes rohkem töödeldud ja vähem tervislike toiduainetega.

Tee tervislik toitumine lõbusaks

Lapsed, eriti eelkooliealised ja algealised lapsed, armastavad toite, mis on lõbusalt pakendatud. Võib-olla sööb teie laps suurema tõenäosusega porgandeid, kui pakendate need naljakalt kaunistatud kotti. Või võib-olla keeldub teie laps sellerist ja rosinatest eraldi, kuid kui seda esitatakse kui “sipelgaid palgil” (seller maapähklivõi ja rosinatega), võib ta toidu ära süüa. Lihtsalt olge ettevaatlik, et vältida turundusnippe, kus rämpstoidud on pakitud teie lapse lemmiktegelastega (nt Sponge Bob puuviljasuupisted). See aitab teie lapsel suhkrurikkaid asju veelgi rohkem armastada. Need toidud on vastuvõetavad, kuid neid võiks paremini pakkuda oma igavas läbipaistvas kilekotis.

Mõned näidislõunad

Lõunasöögi ideed otsas? Vaadake meie lapsesõbralikke tervislikke retsepte. Lisaks on siin paar hõlpsasti valmistatavat lõunasöögiideed, mis järgivad ülaltoodud soovitusi ja võivad aidata teie lastel oma toidueelistusi laiendada:

Maapähklivõi ja banaan naturaalse maapähklivõi, viilutatud banaani ja täisteraleivaga, mis on lõigatud lõbusateks südamekujulisteks kujunditeks, et näidata teie lapsele veidi lisaarmastust. Kaasa paar beebiporgandit ja (n) (valikuline) pakk puuviljasuupisteid. Piima ostmiseks viska 50 senti.Kalkunivõileib hummuse ja tomatiga täisteraleival. Lisage juust, mõned kreekerid, õun ja paar viigimarjatükki. Kaasa lapsesuurune veepudel sidrunipritsiga.Proovige eilse õhtu jääke. Ärge unustage kaasata plastikust kahvlit/lusikat/nuga (vajadusel). Lisa paar kirsstomatit, kõvaks keedetud muna ja õunakastet. Kaaluge madala suhkrusisaldusega pudingu tassi.Kuidas oleks väike seiklus paari California rulli ja edamame pähklite, punaste viinamarjade, tassi Jell-O ja piimarahaga?

Need on vaid mõned ideed, mis aitavad teil alustada. Kuid ärge tundke end piiratud – võtke arvesse ülaltoodud näpunäiteid ja muid teie jaoks olulisi toiduprioriteete ja olge loomingulised ning teie ja teie laps võite lihtsalt avastada mõne lõbusa uue loomingu, mis viib teid veelgi lähemale teie eesmärgile kasvatada tervislikke toitujaid. .

Väike treening on teile kasulik, nii et rohkem peab olema parem, eks? No mõnikord. Ja mõnikord on rohkem lihtsalt see – rohkem. Saabub punkt, kus tulud vähenevad või, mis veelgi hullem, punkt, kus keha ütleb: “Aitab!”

Igaüks jõuab selle punktini erinevatel aegadel. Näiteks triatleedid suudavad vastu pidada kolme spordiala – jooksmise, rattasõidu ja ujumise – pingetele, mis on enamiku jaoks mõeldamatu. Teiste jaoks võib lisasammutund või raskuste liiga tugev löömine neile üle jõu panna. Parema tervise ja vormi poole püüdledes on vahel raske entusiasmi vaigistada ja trennist pausi teha. Kuid kui treening jätab teid rohkem kurnatuks kui energiaks, võib teil olla äge ületreening.

Tunne märke

Oluline on osata ületreeningu märke ära tunda enne, kui need muutuvad krooniliseks. Ületreenimise füüsilised märgid on järgmised:

Vähenenud jõudlusKoordinatsiooni kaotusPikaajaline taastumineKõrgenenud hommikune pulssKõrgenenud vererõhk puhkeolekusPeavaludSöögiisu kaotusLihaste valulikkus/hellusSeedetrakti häiredInfektsiooni tõrjumise võime vähenemineLihas-skeleti vigastuste esinemissageduse suurenemineHäiritud unemustrid

Pidage meeles, et mitte kõik ületreeningu märgid pole füüsilised. Nii nagu regulaarsel treeningul on positiivne mõju meeleolule ja stressitasemele, võib liiga palju treeninguid anda just vastupidiselt, jättes treenija ärrituvaks ja masendusse, eriti kui treeningute kvaliteet langeb. Ületreenimise psühholoogilisteks ja emotsionaalseteks tunnusteks on depressioon, apaatia, keskendumisraskused, emotsionaalne tundlikkus ja vähenenud enesehinnang.

Mõistke põhjust

Kui olete ületreeningu sümptomid ära tundnud, on oluline mõista põhjust ja ausalt sellele vastu astuda. Mõne jaoks tekib ületreening eelseisva võistluse tagajärjel. Suurem treening enne üritust on arusaadav, kuid kui see häirib teie tervist ja heaolu, peate selle väärtuses kahtlema. Lahendus võib olla sama lihtne kui treeningu intensiivsuse suurendamise kiiruse vähendamine. Keha vajab piisavalt aega, et kohaneda teie suurenenud nõudmistega. Triatleedid ei alusta korraga 10 miili jooksmist, 100 miili rattasõitu ja 1000 meetri ujumist. Nad suurendavad järk-järgult oma treeningut, et võimaldada nende kehal kohaneda. Teiste jaoks võib ületreeningu alus olla rohkem seotud emotsionaalsete või psühholoogiliste kui füüsiliste põhjustega. Sarnaselt söömishäiretega on ka treeningsõltuvus nüüdseks tunnistatud õigustatud probleemiks. Treenimine üle kurnatuse, vigastatuna või muude eluaspektide väljajätmine on mõned treeningsõltuvuse tunnused. Seda on raske ära tunda, eriti kultuuris, kus distsipliini ja kontrolli kiidetakse. Inimesed, kes treenivad liiga palju, riskivad rohkem kui halva sooritusega: nad riskivad oma tervisega. Ülekasutamise sündroom, mis võib põhjustada tõsisemaid vigastusi, on tavaline. Ja trenniga isoleerimise emotsionaalne hind võib olla laastav. Kui tunnete need sümptomid enda või sõbra juures ära, on oluline otsida professionaalset abi.

M-sõna

Tundub, et tervena püsimise võti on teha kõike mõõdukalt, mida on kõige parem vaadelda kui midagi, mis on seotud inimese enda füüsilise vormi ja eesmärkidega. Ärge oodake, et treenite iga päev tund aega lihtsalt sellepärast, et teie väga heas vormis sõber seda teeb. Keha vajab aega kohanemiseks, kohanemiseks ja jah, isegi taastumiseks. Ületreenimiseni treenimine tähendab lihtsalt sammu edasi, kaks tagasi astumist – mitte just hea treeningtaktika.

Lisaressursid

WebMD

PDF-i eelvaade

Veel mõned meie ACE töötajad räägivad, kuidas nad lisavad treeningu oma igapäevasesse ajakavasse – tööl, nädalavahetustel ja isegi töökaaslaste või sõpradega suhtlemise viisina. Saage tuttavaks veel mõne meist ja kuidas me otsustame vormis püsida.

Karen kunstijuht

Olen iga päev aktiivne, pannes kalendrisse aja, et laua tagant üles tõusta. Teeme töökaaslasega paar päeva nädalas joogat või pilatese videot või teistel nädalapäevadel kõnnime ja tõstame raskusi. Mulle meeldib arvutist eemalduda ja ringi liikuda, see ajab päeva katki ja tunnen end pärastlõunal energilisemana ega tunne seda keskpärast pärastlõunast madalseisu. Nädalavahetustel golfin (kõndin ja kepi tõmban) vähemalt ühel päeval ja vahel ka mõlemal päeval!

Michael haridus- ja sertifitseerimiskonsultant

Üks minu lemmiktegevusi on parkida East Mission Bay lähedal asuvasse De Anza Cove’i ja kõndida läbi kogu kõnnitee, kasutades läbisõidumarkereid, et mõõta oma MPH. Sageli proovin end proovile panna 15-minutilise miili läbimisega, seejärel vähendan seda 14-ni või vähem. Mõnel päeval sörgin erinevaid jalgu, et saada intervalltreeningut. Lahe ääres on tõesti mõnus.

Jessie B. turunduskoordinaator

Viimasel ajal olen hakanud jooksma ja üritan vähemalt kaks korda nädalas Miramari järve äärde jooksma minna. Mulle meeldivad ka rühmatreeningute tunnid, nagu jalgrattasõit ja nädalavahetustel sõbraga jõutreening. Olen üsna võistlushimuline, nii et jooksmise ajal üritan enne jooksmist oma aega ületada ja rühmatreeningu tundides üritan end pingutada veidi rohkem, kui arvan, et minu kõrval olev inimene töötab.

Meeskond ACE GetFit™

12. mail korraldasid ACE töötajad haavatud sõdalaste projekti toetamiseks kohalikku 5k. Meil kõigil olid individuaalsed eesmärgid ja läksime omas tempos. Oli lõbus rühmana välja tulla ja midagi aktiivset ette võtta, eriti kuna me toetasime selles protsessis suurt eesmärki.

Käivitage või taasalustage oma harjumust treenida ACE PALA+ Challenge’iga, 12-nädalase kardiovaskulaarse ja vastupidavuse treeningkavaga, mis on loodud selleks, et aidata teil liikuda. Hankige motivatsiooni või lihtsalt jälgige vestlust Twitteris, kasutades #30DaysofFit.

Step-aeroobika, mis muutis fitnessitööstuses revolutsiooni, kui see 1980. aastate lõpus kasutusele võeti, on mitmekülgne treeningviis, mida saab muuta enam-vähem intensiivseks, muutes lihtsalt sammu kõrgust, sooritades liigutusi läbi erinevate liikumisvahemike või reguleerides sammu. kadents. Teadusuuringutega toetatud sammutreeningu eelised hõlmavad kardiorespiratoorset sobivust, kaalujälgimist ja meeleolu parandamist.

Platvormi kõrgus

Platvormi kõrgus sõltub treenija aeroobse vormisoleku tasemest, hetkeoskustest sammutreeningul ja põlve painde astmest, kui põlv on üles astudes täielikult koormatud. Konditsioneeriga inimesed peaksid alustama 4-tollistest astmetest, samas kui kõrgelt kvalifitseeritud ja kogenud astujad saavad kasutada 10-tollisi samme. Kõige tavalisem kõrgus on 8 tolli.

Sõltumata vormisoleku tasemest või oskustest ei tohiks osalejad treenida platvormi kõrgusel, mis põhjustab põlveliigese täieliku koormuse korral (kui kogu keharaskus on esimese ülestõusmisastme jalal) paindumist sügavamale kui 90 kraadi. Krooniliste põlveprobleemidega inimesed peaksid sammutreeningu läbiviimiseks taotlema arstilt nõusolekut.

Hoiak

Pea peaks olema üleval, õlad all ja selg, rind üleval, kõhud kergelt kokkutõmmatud ja tuharad õrnalt puusade alla surutud. Ärge kunagi pikendage põlvi ega selga. Üles astudes toetuge pahkluudest, mitte vöökohast, et vältida lülisamba nimmeosa liigset pinget.

Astudes üles

Võtke platvormiga ühendust kogu tallaga.

BACK